Рене  Госінні (фр. René Goscinny, 14 серпня 1926 Париж, Франція — 5 листопада 1977 Париж, Франція) — французький письменник і видавець, один з авторів знаменитого коміксу про Астерікса.

Рене народився 14 серпня 1926 року в Парижі, в родині польських емігрантів єврейського походження. Батько, Станіслав Симха Госцінний (1887-1943) — син варшавського рабина Абрахама Госцінного, інженер-хімік, який переїхав до Парижу після Першої Світової війни. Мати — Ганна Березняк-Госцінна (1889-?), народилася у Ходоркові (тепер — село на Житомирщині) у сім'ї видавців, котра була змушена покинути це село через постійні єврейські погроми. З часом Рене змінює своє прізвище на Госіні. Невдовзі його батько отримав роботу інженера-хіміка в Аргентині і сім'я переїхала. Рене навчався в Буенос-Айресі у французькій школі. У 1943 році батько Рене помер. 17-річний хлопець, який щойно закінчив школу мусив заробляти на життя і утримувати сім'ю. Рене працював помічником бухгалтера, молодшим художником в рекламному агентстві. У 1945 році Госіні з матір'ю перебралися в Нью-Йорк до родичів. Тут Рене мав бути покликаний в американську армію, але вирішив служити у Франції і поїхав до Європи, а по закінченні служби повернувся до Нью-Йорку. Під час армійської служби Госіні був художником полку. Повернувшись з армії у 1948 році Рене Госіні стає головним художником невеликого видавництва «Kunen Publishers», в якому виходять чотири його книжки для дітей. У 1951 році Рене Госіні знову їде в Париж як кореспондент одного з нью-йоркських інформаційних агентств. Тут він інтенсивно працює як журналіст, автор текстів і малюнків для різних видань, а в 1955 році разом з Жаном Мішелем Шарльє і Альбером Удерзо засновує видавництво «Edipress/Edifrance», що випускало ряд журналів з коміксами. У цей час Госіні знайомиться з багатьма знаменитими авторами коміксів, перш за все, з Морісом де Бевереном, автором коміксу «Щасливчик Люк», для якого Госіні писав тексти з 1955 до 1977 року. У 1959 році «Edipress/Edifrance» відкриває новий журнал «Pilote». Для першого номера цього журналу Госіні розробляє свій найзнаменитіший комікс-серіал «Астерікс». Паралельно він малює або пише тексти ще для багатьох серіалів, під псевдонімом Д'Агостіно. У співпраці з Жан-Жаком Семпе пише розповіді про маленького Ніколя. Госіні помер, коли йому було 51 рік від серцевого нападу.

Бібліографія

Астерікс і Обелікс

Астерікс з Галлії

Астерікс і Золотий серп

Астерікс і готи

Астерікс-Гладіатор

Астерікс і Банкет

Астерікс і Клеопатра

Астерікс і Велика Бійка

Астерікс в Британії

Астерікс і нормани

Астерікс-Легіонер

Астерікс і Отаманський щит

Астерікс на Олімпійських іграх

Астерікс і котел

Астерікс в Іспанії

Астерікс і римський агент

Астерікс у Швейцарії

Астерікс і особняки Богів

Астерікс і лавровий вінок

Астерікс і віщун

Астерікс на Корсиці

Астерікс і подарунок Цезаря

Астерікс і Великий Перетин

Обелікс і Компанія

Астерікс в Бельгії

Астерікс і перевал в Скелястих горах

Астерікс і Чорне золото

Астерікс і син

Астерікс і чарівний килим

Астерікс і секретна зброя

Астерікс і Обелікс на морі

Астерікс і актриса

Астерікс і небо, що падає

Астерікс проти Цезаря

Дванадцять завдань Астерікса

Астерікс завойовує Америку

Операція Getafix

Як Обелікс потрапив в магічне зілля

Маленький Ніколя

Рене Госіні також є автором кумедних оповідань про маленького Ніколя. Історія їх створення почалася в 1950-ті роки, коли Рене Госіні вирішив написати текст до невеликих гумористичних малюнків, автором яких був друг Рене — художник Жан-Жак Семпе. Таким чином вийшли забавні розповіді і веселі історії про доброго бешкетника, його приятелів і школу, які полюбили діти багатьох країн світу.

«Маленький Ніколя та його друзі» (Рене Госіні, Жан-Жак Семпе)

«Канікули маленького Ніколя» (Рене Госіні, Жан-Жак Семпе)

«Маленький Ніколя на перервах» (Рене Госіні, Жан-Жак Семпе)

«Маленький Ніколя» (Рене Госіні, Жан-Жак Семпе)