Іван Михайлович Андрусяк (28 грудня 1968, с. Вербовець Косівського району Івано-Франківської області) — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач.

З 2005 року Іван Андрусяк звертається до дитячої літератури — в часописах, альманахах і антологіях друкуються вірші, які згодом увійшли до книжки «М'яке і пухнасте» (2010); а 2007 року виходить друком повість-казка для дошкільнят і молодших школярів «Стефа і її Чакалка». У ній автор використовує фольклорний образ Чакалки — казкової істоти, якою на Слобожанщині й Полтавщині в давнину батьки лякали своїх неслухняних дітей: мовляв, та прийде вночі, забере таку дитину в мішок і понесе в темний ліс. Саме так і стається з героями повісті, які втрапляють у казкову «школу чакалок і бабаїв», де їм дозволено робити все, що заманеться. Письменник описує ці сцени з гумором, проте головну увагу концентрує на дитячій психології, наголошуючи на тому, що добро й любов перемагають неодмінно, й завдяки їм дитина може навіть «перевиховати» казкове страшидло. Дошкільнятам адресовані «Звіряча абетка» (2008) і «Зайчикова книжечка» (2008) — вірші й віршовані казки; а також повість-гра «Хто боїться Зайчиків» (2010), удостоєна першої премії літературного конкурсу «Золотий лелека». Дітям молодшого і середнього шкільного віку адресовані веселі пригодницькі повісті «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому» (2009) і «Кабан дикий — хвіст великий» (опублікована в журналі «Барвінок», листопад 2009 — лютий 2010); а старшокласників зацікавить книжка біографічних оповідань «Іван Андрусяк про Дмитра Туптала (св. Димитрія Ростовського), Григорія Квітку-Основ'яненка, Тараса Шевченка, Ніла Хасевича і Олексу Довбуша» (2008).

Проте сам письменник «головним» своїм дитячим твором вважає невеличку повість «Дядько Барбатко сміється» (побачила світ 2008 року в книжці «Три дні казки»), в якій у формі поетичної казки оповідається дитині про тонкощі людських взаємин, про неповторність кожної людини у світі, про любов і біль, про глибинний зв'язок людини і природи, про красу і складність життя.

Бібліографія:

Стефа і її Чакалка: дівчача повістина (К.: Грані-Т, 2007)

Зайчикова книжечка: віршовані казки (К.: Грані-Т, 2008)

Звіряча абетка (К.: Грані-Т, 2008)

Дядько Барбатко сміється / Іван Андрусяк, Валентина Запорожець, Микола Гриценко. Три дні казки (К.: Грані-Т, 2008)

Іван Андрусяк про Дмитра Туптала (святого Димитрія Ростовського), Григорія Квітку-Основ'яненка, Тараса Шевченка, Ніла Хасевича і Олексу Довбуша (К.: Грані-Т, 2008, серія «Життя видатних дітей»)

Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому (Львів: Видавництво Старого Лева, 2009)

Хто боїться Зайчиків: повість-гра (К.: Грані-Т, 2010)

М'яке і пухнасте: вірші (К.: Грані-Т, 2010)

Кабан дикий — хвіст великий. Друга історія Стефи і Чакалки: повість (К.: Грані-Т, 2010)

Стефа і її Чакалка. Виданя друге, ще капосніше (К.: Грані-Т, 2011)

М'яке і пухнасте: вірші; шрифтом Брайля / Іван Андрусяк, Юрій Бедрик, Сергій Пантюк, Михайло Григорів, Василь Голобородько, Леся Мовчун. Сучасна дитяча поезія (К.: Грані-Т, 2011)

Вісім днів із життя Бурундука: повість (К.: Грані-Т, 2012)

Абетка-прозивалка (Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012)

Зайчикова книжечка: віршовані казки. Видання друге, виправлене і доповнене (К.: Грані-Т, 2013)

М'яке і пухнасте: вірші. Видання друге, змінене й виправлене (К.: Грані-Т, 2013)

Пінгвінік: «садочкова» повість. (К.: Грані-Т, 2013)

Сонячні дні домовичка Мелетія: картини Степана Вербещука, казки Івана Андрусяка (К.: Час майстрів, 2014)

Солнечные дни домовичка Мелетия: картины Степана Вербещука, сказки Ивана Андрусяка. Перевела с украинского Лариса Колос (К.: Время мастеров, 2014)

Третій сніг: повість-казка (К.: Фонтан казок, 2014, друге видання - 2015)

Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад: вірші для дітей (К.: Фонтан казок, 2014)

Зайчикове Різдво: віршоказка (К.: Фонтан казок, 2014)

Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії: повість, оповідання (Х.: «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015)

Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому: дівчача повість. Ілюстрації Олени Бугренкової (К.: Час майстрів, 2015)

Сокоропуты, или Как Лиза и Стефа сбежали из дома: повесть о девченках. Перевод с украинского Ларисы Колос в редакции Александры Ушкаловой. Илюстрации Елены Бугренковой (К.: Время мастеров, 2015)

Магазин невидимих речей: казка-гра. Художник Оксана Липка (К.: Фонтан казок, 2016)

Стефа і Чакалка: пригодницькі повісті. Художник Ольга Кузнецова (К.: Фонтан казок, 2016)

Книги письменника в нашій бібліотеці: